Menu Główne

 • Półfinały Wojewódzkie w Unihokeju Chłopców
  08.11.2018

  W dniu 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni Cisowa odbyły sie Półfinały Wojewódzkie w Unihokeju Chłopców. Poziom zawodów był wysoki. W wyniku rywalizacji reprezentacja Gimnazjum nr 2 zajeła w tym turnieju IV Miejsce ,Gratulujemy sportowej i ambitnej postawy!

  Skład zespołu:

  Diego Chorosiński,Bartczak Hubert,Chojnacki Łukasz, Iskierko Jakub, Kuchczyński Szymon, Narewski Mikołaj, Owsianko Damian, Słomoński Jakub, Kiernożycki Jakub

  Gratulujemy uczestnikom:)

 • Mistrzostwa Sopotu Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym
  07.11.2018

  7 listopada reprezentacja dziewcząt i chłopców ZSH Gimnazjum nr 2, pod opieką pani Doroty Ratkowskiej, wzięła udział w Mistrzostwach Sopotu Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. W wyniku rywalizacji nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Kościelska i Wanesa Wilczuk zajęły 2 miejsce, a zespół chłopców w składzie: Jakub Kamiński, Michał Kiernożycki i Jakub Słomiński zajął 3 miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 • Mistrzostwa Unihokeju Dziewcząt
  18.10.2018

  18 października reprezentacja dziewczat ZSH Gimnazjun nr 2 pod opieką pani Anny Kacmajor wzięła udział w Mistrzostwach Sopotu Młodziezy Szkolnej w Unihokeju . W turnieju wzieło udział osiem zespołów. W wyniku rywalizacji nasze dziewczęta zajeły III Miejsce a o mozliwości walki o I miejsce zdecydowały karne .GRATULUJEMY:)
  skład zepołu
  Wanessa Wilczuk, Oliwia Chudzik,  Madga Konarczak, Marta Richert, Maja Wojsz,Zuzanna Hawrylik, Oliwia Kościelska, Karolina Nierojewska , Nadia Chojnacka

 • Mistrzostwa Unihokeju Chłopców
  18.10.2018

  18 października młodzież ZSH Gimnazjum nr 2 pod opieka pani Anny Kacmajor w Mistrzostwach Sopotu Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców. W turnieju wzięło udział sześć zespołów. Reprezentacja chłopców gimnazjum nr 2 spisała sie na medal i to złoty :) zajmując w tym turnieju I Miejsce i uzyskując awans do półfinałów wojewódzkich natomiast nasz uczeń Diego Chorosiński uzyskał tytuł najleprzego zawodnika turnieju i króla strzelców GRATULUJEMY!!
  skład zepołu
  Diego Chorosiński , Mikołaj Narewski , Mikołaj Niesyto, Damian Owsianko, Łukasz Chojnacki, Michał Kiernożycki, Marcin Kopczyński, Hubert Bartczak, Jakub Iskierko, Konrad Fredrich

 • Zajęcia dodatkowe

  Zajęcia dodatkowe

  Zgodnie z obietnicą Wydziału Oświaty UM Sopot oraz Dyrektor Zespołu Szkół Handlowych przedstawiamy ofertę zajęć dodatkowych - przygotowujących do egzaminu gimnazjalnego - dla uczniów klas gimnazjalnych.

  Zajęcia wystartują od poniedziałku 17 września zgodnie z poniższym harmonogramem:

  Co tydzień:


  CZWARTEK:
  15:25-16:10 - j.polski - K.Jurkiewicz

  Co 2 tygodnie:


  PONIEDZIAŁEK:

  14.30-15:15 - fizyka - E.Jaskólska
  14:30-15:15 - historia/wos - klasa 3a i 3c - M.Pomierski

  WTOREK

  15:25-16:10 - j.angielski - klasa 3a i 3c - B.Lewczuk

  ŚRODA:

  14:30-15:15 - j.angielski - klasa 3b - K.Szulc
  15:25-16:15 - fizyka - E.Jaskólska
  15:25-16:15 - chemia - M.Gorlewicz

  CZWARTEK:

  14:30-15:15 - historia/wos - klasa 3b - M.Pomierski

  PIĄTEK:

  15:25-16:10 - biologia - R.Kaszyńska
  15:25-16:10 - geografia - Z.Kredowski

  To czy zajęcia będą odbywały się również w II semestrze uzależnione jest 
  od wysokiej frekwencji uczniów na tych zajęciach.

 • Konkursy Kuratoryjne

  Konkursy Kuratoryjne
  14.09.2018

  Na stronie Kuratorium Oświaty w Gdańsku znalazła się informacja dotycząca konkursów dla uczniów gimnazjów w roku 2018/2019. Informacje dotyczące terminów można znaleźć pod poniższym adresem: 

  http://www.kuratorium.gda.pl/terminy-konkursow-przedmiotowych-organizowanych-w-roku-szkolnym-20182019-dla-uczniow-gimnazjow-i-klas-gimnazjalnych/

  Szkoła będzie zgłoszona do wszystkich konkursów.

  Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z regulaminem pod adresem: 

  http://www.kuratorium.gda.pl/ramowy-regulamin-wojewodzkich-konkursow-przedmiotowych-na-rok-szkolny-20182019/

 • Informacje o rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych
  14.09.2018

  Na stronie Kuratorium Oświaty w Gdańsku ukazały się informację dotyczące rekrutacji do szkół ponadpostawowych i ponadgimnazjalnych na rok 2019/2020. Zapoznać się z nimi można pod poniższym adresem:

  http://www.kuratorium.gda.pl/rekrutacja-do-szkol-ponadpodstawowych-i-ponadgimnazjalnych-na-rok-szkolny-20192020/

 • Zasay dotyczące bezpłatnych przejazdów dzieci i młodzieży szkolnej

  Zasay dotyczące bezpłatnych przejazdów dzieci i młodzieży szkolnej
  14.09.2018

  Bezpłatne przejazdy dla uczniów uzależnione są nie od miejsca nauki, a od miejsca zamieszkania (decyduje adres podany w legitymacji ucznia), i tak:

  1.       Dzieci do 7 roku życia wszystkie dzieci jeżdżą po Sopocie i Gdyni za darmo niezależnie od miejsca zamieszkania (na podstawie dowolnego dokumentu potwierdzającego wiek)

  2.       Dzieci do 4 roku życia jeżdżą po Gdańsku bezpłatnie (na podstawie dowolnego dokumentu potwierdzającego wiek)

  3.       Dzieci między 4 a 7 r.ż. zamieszkałe w Sopocie mogą poruszać się za darmo  po Gdańsku wyłącznie liniami gdańskimi wyjeżdżającymi z Sopotu, tj. 117, 122, 143, N1 (na podstawie Karty Sopockiej)

  4.       Uczniowie między 7 a 20 r.ż. zamieszkali w Sopocie mogą poruszać się za darmo po całym Sopocie, a po Gdańsku wyłącznie liniami gdańskimi wyjeżdżającymi z Sopotu, tj. 117, 122, 143, N1 (na podstawie legitymacji szkolnej). 

   

  Uczniowie zamieszkali w Sopocie – uczący się w Gdyni – nie mogą za darmo korzystać z komunikacji na terenie Gdyni 

   

  5.       Uczniowie między 7 a 24 r.ż. zamieszkali w Gdańsku mogą poruszać się za darmo po całym Gdańsku, a po Sopocie liniami gdańskimi, tj. 117, 122, 143, N1 (na podstawie legitymacji szkolnej i Gdańskiej Karty Mieszkańca).

  6.       Uczniowie między 7 a 20 r.ż. zamieszkali w Gdyni mogą poruszać się za darmo wyłącznie po Gdyni (na podstawie legitymacji szkolnej)

   

  Uczniowie zamieszkali w Gdyni – uczący się w Sopocie – nie mogą za darmo korzystać z komunikacji na terenie Sopotu

   

  Na wszystkie inne przejazdy uczniów obowiązują bilety ulgowe.

   

  Ważne:

  W przypadku przejazdów gdyńskimi autobusami grup przedszkolnych (do lat 7), np. wycieczka, zwiedzanie itp. dokumentem potwierdzającym, że grupa ma poniżej 7 lat jest zaświadczenie z załącznika.  Gdańsk nie zdecydował się na wprowadzenie takiego zaświadczenia funkcjonującego w ich autobusach.

 • Wkręć się w Sopot!

  Wkręć się w Sopot!
  05.09.2018

  Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pilotażowej edycji rywalizacji dla nieco starszych użytkowników: Ogólnopolskiej Grze Rowerowej, która rozpocznie się już 1 września 2018 r. Gra jest organizowana przez Asante Bikes w partnerstwie z miastami: Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz Tczew. W Sopocie kampania odbędzie się pod hasłem „Wkręć się w Sopot”.

  Celem kampanii jest zmotywowanie mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze w celach komunikacyjnych poza sezonem letnim. Podstawową zasadą grywalizacji będzie zdobycie jak największej liczby punktów w ramach codziennych podróży rowerowych odbytych w dniach od 1 września do 31 października 2018 roku.

  Zmagania uczestników będą widoczne na bieżąco w aplikacji, w formie rankingów, oraz na dedykowanej stronie internetowej. Oprócz zabawy dowiemy się między innymi jak bardzo jesteśmy ekologiczni - o ile ograniczyliśmy emisję CO2 oraz jakimi trasami jeżdżą rowerzyści, co pomoże w wytyczaniu nowych dróg rowerowych.

  Wkręć się w Sopot” będzie w sposób szczególny promować codzienne dojazdy rowerem do pracy i z powrotem. Zgłoszone do konkursy firmy będą rywalizować ze sobą o tytuł najbardziej rowerowej firmy oraz o największą liczbę „wykręconych” punktów. Dla laureatów przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych nagród!

  Jak kręcić dla naszej szkoły?

  1. Pobrać na telefon aplikację Activy

  2. Założyć sobie w niej konto użytkownika

  3. Z listy wybrać miasto Sopot i wybrać swoją placówkę (*UWAGA! Szkoły podstawowe i przedszkola są w dziale firm, a szkoły ponadgimnazjalne w dziale uczelni. Poniżej tłumaczę dlaczego)

  4. Konto zostało przypisane do firmy. Teraz wystarczy klikać „start” i „stop” odpowiednio: przed i po przejeździe. Aby aplikacja dodała punkty za dojazd do pracy, należy zakończyć przejazd bliżej niż 250m od budynku placówki.

  Trasa sama doda się do aplikacji i zostaną przyznane punkty. W aplikacji można także przeglądać rankingi: miasta, firmy i indywidualne.

  Dla zaawansowanych:

  Istnieje możliwość podpięcia pod Activy tras zliczanych przez aplikację Strava. W tym celu należy wybrać w aplikacji: Menu / Statystyki / Connect with Strava.

  Jak wygląda punktacja:

  50 pkt – za każdy dojazd do miejsca pracy lub z pracy (można je otrzymać maksymalnie 2 razy dziennie 5 dni w tygodniu)

  5 pkt – za każdy przejazd inny niż do pracy

  Dodatkowo: 1 pkt – za każdy przejechany kilometr niezależnie, czy do pracy czy nie J

  *Zabawa przeznaczona jest, co do zasady, dla osób powyżej 16 r.ż. Stąd też placówki, w których uczniowie mają mniej niż 16 lat widnieją jako firmy, gdyż zabawa jest tam kierowana głównie do pracowników. W placówkach z kategorii „uczelnie” kręcić mogą też uczniowie J

  **Dla każdej firmy w aplikacji kręcić mogą zarówno pracownicy jak i „przyjaciele” (każda osoba, która w aplikacji wybierze daną firmę, będzie dla niej kręciła). Nie ma tu weryfikacji. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by punkty dla szkoły nabijali również rodzice, lub uczniowie młodsi niż 16 lat, jednak oficjalnie nie popieramy tej ostatniej praktyki ;) 

  ***Uwaga: Liczą się tylko przejazdy dłuższe niż 1 km, zaczynające się lub kończące na terenie Gdańska, Sopotu lub Gdyni. Punkty zaczynają się naliczać od dnia 1 września, do tego czasu można testować aplikację.

  Włączamy się do tej akcji i promujemy szkołę, aplikacja będzie działać we wszystkich trzech budynkach szkoły. 

  W razie pytań proszę zgłaszać się do p. Marcina Pomierskiego.

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  ZEBRANIE Z RODZICAMI
  05.09.2018

  W środę 5 września odbędą się pierwsze spotkania wychowawców klas 3 z rodzicami.

  Zebrania rozpoczną się o 17:30 spotkaniem z p.Dyrektor na małej sali gimnastycznej.

   

  Z wychowawcami o 18:00 wg harmonogramu:
  3a - p. Ewa Kankowska-Czachor - sala 21
  3b - p. Marcin Pomierski - sala 22
  3c - p. Anna Inglot - sala 23


  Omawiane będą ważne sprawy dotyczące organizacji ostatniego roku szkolnego w gimnazjum, dlatego serdecznie zapraszamy.

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
  03.09.2018

  Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w poniedziałek 3 września o godz. 9:30, w sali gimnazstycznej budynku Zespołu Szkół Handlowych przy ul.Kościuszki 18/20.

  Powodem tego jest uroczystość miejska PARADA NIEPODLEGŁOŚCI, w której uczestniczą uczniowie sopockich szkół, a rusza o g.10:30 spod kościoła pw. św.Jerzego w Sopocie.

  Po inauguracji spotkanie klas 3 z wychowawcami w salach budynku przy ul.Kościuszki.

 • Sukces Natali
  12.10.2017

  Wielkie Gratulacje dla naszej Uczennicy Natali Kwiatkowskiej za zajęcie II miejsca w konkursie fotograficznym "Przyrodnicze Osobliwości Sopotu". Konkurs był dla uczniów szkoł gimnajzalnych jak i szkoł ponad gimnazjalnych. Natalia ma wielki talent i "smak" fotograficzny. Bierzcie przykład z Natali i przychodzcie do nas na koło fotograficzne-.Zapraszam Sebastian Szczęsny :) u mnie wszystkiego się dowiecie :)

  Sukces Natali - Obrazek 1

 • UWAGA KONKURS !!!UWAGA KONKURS !!!
  11.10.2017

   

  Short Fiction Experience

  Regulamin konkursu czytelniczego dla oddziałów gimnazjalnych Zespołu szkół Handlowych w Sopocie

  Organizator: Karol Jaroszewski

  Termin:15.10.2017 – 05.2018

 • Dzień Chłopaka
  03.10.2017

  W naszej szkole dziś świątecznie i konkursowo Dzień Chłopaka - Obrazek 1
  Dzień Chłopaka zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Chłopaka - Obrazek 2...

  Dzień Chłopaka - Obrazek 3

 • Wycieczka 2C
  25.09.2017

  Klasa 2C w czwartek 21.09.2017 wybrała się na pobliskie Kolibki pośmigać po parku linowym i na pyszne kiełbaski z ogniska. Zobaczcie jak dobrze się bawili :)

  Wycieczka 2C - Obrazek 1

 • Samorząd Uczniowski
  20.09.2017

  Nasz Samorząd Uczniowski na rok 2017/2018. Zapraszamy wszystkich uczniów do współpracy.

 • WOLONTARIAT - aktualne propozycje i wydarzenia
  20.09.2017

  SOLIDARNI Z POTRZEBUJĄCYMI - zbiórki pieniędzy na sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci syryjskich. ( 16 wolontariuszy)

  Zbiórki organizowane przy różnych sopockich wydarzeniach kulturalnych i sportowych ( pierwsza już w piątek 22.09 o godz. 15 podczas sopockiego festynu przy ul. 23 Marca, kolejna w sobotę 23.09, godz. 10 – 15 podczas pikniku przy ul. Bitwy pod Płowcami…).

 • KONKURS FOTO!!!
  18.05.2017

  Zapraszamy na konkurs Fotograficzny!!! Mamy dwie kategorie:

  - selfie

  - "Jak ja widzę Sopot"

  Pozdrawiamy

  Marta Myszewska

  Sebastian Szczęsny

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Odziały Gimnazjalne. Zespół Szkół Handlowych w Sopocie
  81-704 Sopot
  ul. Kościuszki 18/20
 • tel./fax (58) 551 - 39 - 95

Galeria zdjęć