Menu Główne

Wydarzenia

Regulaminy konkursów historycznych

w załącznikach.

Regulamin_II_wojna_Gim_i_ponadgim_(1).doc

Tematy_pomocnicze.doc

regulamin_konkursu_2017.odt


Short Fiction Experience

 

Regulamin konkursu czytelniczego dla oddziałów gimnazjalnych Zespołu szkół Handlowych w Sopocie

 

Organizator:

Karol Jaroszewski

Termin:

15.10.2017 – 05.2018

Cele:

 • propagowanie kultury czytelniczej

 • podniesienie poziomu czytelnictwa

 • kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem tekstów literackich w języku angielskim

 • wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu

 • ćwiczenie samodzielnej analizy tekstów literackich

Uczestnicy:

Uczniowie klas II i III oddziałów gimnazjalnych.

Warunki uczestnictwa:

Udział w konkursie jest dobrowolny. Uczestnicy wypełniają kartę konkursową z deklaracją, że chcą wziąć udział w konkursie czytelniczym Short Fiction Experience. Od października 2017 do kwietnia 2018 (do 15 dnia danego miesiąca) uczniowie otrzymają egzemplarz opowiadania w języku angielskim, wybranego przez organizatora konkursu. Uczniowie będą mieli 2 tygodnie, od momentu otrzymania tekstu, na samodzielne przeczytanie go w domu. Po upływie 2 tygodni, nie później niż do 10 dnia następnego miesiąca, uczniowie rozwiążą na terenie szkoły test, który ma na celu sprawdzenie poziomu zrozumienia przez nich treści tekstów oraz ich zdolności interpretacyjnych. Wyniki testów będą przekazywane uczniom indywidualnie w ciągu 5 dni. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone po ogłoszeniu i podsumowaniu wyników wszystkich testów.

Lista opowiadań (I semestr):

Kurt Vonnegut Jr.: Harrison Bergeron

Isaac Asimov: Runaround

H.P. Lovecraft: Dagon


Zapraszamy na konkurs Fotograficzny!!!

Mamy dwie kategorie:

- selfie

- "Jak ja widzę Sopot"

Zdjęcia proszę  wywołać  w formacie minimum 15x20.

Swoje pracę należy składać w sali 27. Informacji udzielają  Marta Myszewska z klasy 1C i Sebastian Szczęsny

Termin składania prac mija 26.05.2017

Pozdrawiamy

Marta Myszewska

Sebastian Szczęsny


Zapraszam na konkurs Fotograficzny

plakat_fot.pdf

regulamin_konkurs_fotograficzny.docx

Pozdrawiam

Sebastian Szczęsny


W przyszłym tygodniu w Gimnazjum nr 2 odbędzie się końcowy etap quizu o Hiszpanii. Osoby zakwalifikowane przychodzą 20 czerwca na g. 12.40 do sali nr 16.
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Pozdrawiam,

Inesa.


I runda Pomorskich Meczów Matematycznych

Dnia 26.11,2015r. odbył się I mecz matematyczny między Gimnazjum Nr 3 i Nr 2 w Sopocie. Organizatorzy tego spotkania, czyli Gimnazjum Nr 3,  stanęli na wysokości zadania. Dopilnowali każdego szczegółu tak, aby mecz odbył się zgodnie z regulaminem, a przy tym był grą fair play oraz sprzyjał pozytywnym emocjom. Nasza drużyna spisała się na medal. Przygotowana  przez naszych uczniów strategia przyniosła zamierzony efekt. Nasze gimnazjum wygrało i ma na swoim koncie trzy punkty. W skład jury weszli nauczyciele matematyki obu gimnazjów oraz uczennica  III LO w Sopocie uczęszczająca do klasy III d  o profilu matematyczno – fizycznym – Daria Hinz, która została zaproszona na następny mecz. Gratulujemy naszej wspaniałej drużynie!!!


 

25. 11. 2015 r. w sali herbowej Urzędu Miasta Sopotu odbyła się II edycja konkursu "Bo w pamięci jest siła zaklęta". Naszą szkołę reprezentowała grupa o wymownej  nazwie "Niewolnicy Pokoju", która przedstawiła montaż słowno - muzyczny pod tytułem "Przeminął Churchil i Roosvelt przeminął …". Występ był niezwykle udany, wzruszający i poruszający. Wszyscy zasłużyli na ogromne brawa. Genialne kostiumy, charakteryzacja, gra aktorska i oprawa muzyczna w wykonaniu Kuby Jaczewskiego zostały docenione przez komisję konkursową i nagrodzone I miejscem. W nagrodę zwycięski zespół z naszej szkoły, 21. 12. br. wystąpi na deskach Teatru Miejskiego w Gdyni.

 


 

W dniach 9-10.11.2015 mieliśmy wielką przyjemność gościć u naszych przyjaciół z partnerskiego miasta Zakopane. Drużyna Gimnazjum nr 2 w składzie Julia Rynkowska, Julia Gołyga i Weronika Dunst wzięły udział w finale powiatowego konkursu historycznego "Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości. Szlak bojowy II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych - od zesłania do zniewolenia".
Spośród 13 drużyn z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski (m.in. gminy powiatu tatrzańskiego - Poronin, Bukowina, Zakopane, powiat poznański, kartuski, Łowiczi Świdnica) dziewczyny walczyły dzielnie i zajęły IV miejsce w klasyfikacji gimnazjalnej tracąc tylko punkt do III miejsca.

Poza atrakcjami konkursowymi, w pamięci pozostanie nam ogromna góralska gościnność i wspaniała organizacja pobytu, którą zawdzięczaliśmy UM Zakopane i Starostwu Tatrzańskiemu. Mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystej kolacji podczas której poznaliśmy tradycje ludowe górali z Podhala i Spisza oraz w koncercie pieśni niepodległościowych zaprezentowanych przez najmłodszych mieszkańców powiatu tatrzańskiego.


2 listopada odbył się szkolny konkurs wiedzy o Patronie Szkoły; Stefanie Żeromskim. Wzięły w nim udział trzyosobowe  zespoły z klas pierwszych: 1a: Iza Bułaj, Sara Boumyaz, Sebastian Grażul; 1b: Zofia Kruk, Maciek Sijka, Bartek Flis; 1c: Ala Zachurzok, Łukasz Machowina, Wiktor Wilczuk; 1d: Artiom Kuznecow , Nikola Kohnke, Ola Kępa.Uczniowie zaczerpnęli wiedzę o życiu i twórczości pisarza ze słowników i encyklopedii, ale przede wszystkim przeczytali opowiadanie Moniki Żeromskiej, córki Stefana, które dotyczyło pobytu rodziny Żeromskich na Pomorzu  oraz  związków Patrona naszej szkoły  z  ;naszą małą ojczyzną;. Zacięta rywalizacja zakończyła się zwycięstwem 1b, drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy 1d, trzecie; 1a.
Gratulacje!


W dniu 9 października w Zespole Szkół nr1 w Sopocie uczennice klasy 3b Julia Gołyga, Julia Rynkowska i Weronika Dunst zajęły I miejsce w I etapie konkursu powiatowego "Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości. Szlak bojowy II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych - od zesłania do zniewolenia." W skład drużyny wchodzi również Natalia Argalska, niestety w dniu konkursu rozchorowała się - życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Kolejny etap odbędzie się 10 listopada w Zakopanem. Trzymajcie kciuki.


ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W KONKURSAH KURATORYJNYCH

Terminy_konkursow_kuratoryjnych_2015-2016


ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W KONKURSACH HISTORYCZNYCH

zgłoszenia do końca września 2015:

Konkurs kuratoryjny z historii

Etap I – szkolny – odbędzie się dnia 6 listopada o godz. 14:00 w sali 16

Ogólnopolski konkurs historyczny im. majora Marka Gajewskiego

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

XXI Edycja „Od Obertyna do Wiednia. 1531-1683. Rzeczpospolita Obojga Narodów”

II Edycja konkursu dla młodzieży „Bo w pamięci jest siła zaklęta”

organizowanego przez Światowy Związek Żołnierzy AK Koło Sopot

w 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej


Drużyna ambitnych biologów z 3 a w składzie Julia Zielińska, Karolina Jarecka i Emilia Ziółkowska, u progu wakacji zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Biologiczno-Chemicznym "Laboratoryjna Kuchnia", organizowanym przez II LO w Sopocie. Dziewczyny miały za zadanie przeprowadzić eksperyment, zilustrować go za pomocą plakatu, a następnie dokonać jego prezentacji na forum licznie zgromadzonej publiczności. W konkursie uczestniczyły drużyny z Gdańska, Gdyni, Rumii i Sopotu, a więc konkurencja była ogromna . Tym bardziej cieszymy się z ich ogromnego sukcesu. Brawo!


Julia Gołyga z klasy 2b została finalistką Wielkiego Maratonu Czytelniczego " W lustrze książki". Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 9 czerwca w Dworze Artusa w Gdańsku.Julce serdecznie gratuluję i dziękuję wszystkim maratończykom za całoroczne zmagania z lekturami.


W czwartek 21 maja b.r. z okazji Tygodnia Matematyki odbył się kolejny konkurs, tym razem matematyczno-sportowy pt. „SKACZ i LICZ”. Udział w powyższym konkursie wzięły 7-osobowe reprezentacje z każdej klasy. W tym samym czasie, gdy trójka zawodników zmagała się z zadaniami matematycznymi, czteroosobowe drużyny rywalizowały w konkurencjach sportowych. Pozostali uczniowie zgromadzeni na trybunach, żywiołowo dopingowali swoim drużynom i trzymali kciuki    za ich sukces.

Na zakończenie imprezy, wyłoniliśmy najlepsze drużyny klasowe z poszczególnych konkursów, które zostały nagrodzone dyplomami oraz drobnymi upominkami.

Konkurs matematyczno-chemiczny „JEDZ i LICZ”:

I miejsce – klasa 3b

II miejsce  – klasa 2b

III miejsce – klasa 1c

 

Konkurs matematyczny „Wiedzy o szkole”:

I miejsce – klasa  1b  i  klasa 2b

II miejsce – klasa 3b

 

Konkurs matematyczno-sportowy „SKACZ i LICZ”:

I miejsce – klasa 2b

II miejsce – klasa 3a

III miejsce – klasa 1b

 

Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie GRATULUJEMY !

 

Z pozdrowieniami

zespół nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczo-sportowy.


Mówi się: pewnie jak na poczcie czy pewnie jak w banku?zapomnij o złu czy o źle? I co to

właściwie znaczy kaszka z mleczkiem? Na te i inne, trudniejsze pytania powinni znać odpowiedź

uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Poprawności Języka Polskiego pt. Kaszka z mleczkiem,

który 21 lutego odbył się w naszej szkole.

Wzięli w nim udział uczniowie klas 6. szkół podstawowych oraz gimnazjaliści z Sopotu.

Zwycięzcą okazał się Przemek Makosz, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1. Cieszymy się z jego

sukcesu i jesteśmy przekonani, że sukces nie uderzy mu do głowy i nie wpadnie w narcyzm...

Co to jest narcyzm?!


Gratulacje dla Weroniki Myślińskiej za zajęcie III miejsca w międzyszkolnym konkursie prozdrowotnym na zakładkę do książki promującą zdrowy styl życia i niepalenie, pt. "Palenie zabija". Organizatorem konkursu jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sopocie, z którą nasza szkoła od wielu lat współpracuje w zakresie popularyzowania zachowań prozdrowotnych.

Dorota Pachniewska


16 maja br.  odbył się Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

dla uczniów gimnazjów.  Główny cel konkursu, to  podnoszenie kultury motoryzacyjnej i

działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez

popularyzowanie przepisów oraz zasad bezpiecznego poruszania się̨ po drogach,

podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,

kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, jak również

popularyzowanie roweru, jako środka transportu, rekreacji i sportu.

Do Turnieju przystąpiło 21 drużyn z całego województwa. Nasze gimnazjum

godnie reprezentowali uczniowie: Oskar   Lewandowski  z kl. III d,  Maciej Pikor z kl. III b

i Norbert Rozmus z kl. II a.  Gratulujemy bardzo dobrego wyniku, III miejsce, w części

sprawdzającej umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 


Nowy konkurs realioznawczy Goethe Institut Warszawa dla gimnazjalistów! "Kto zna Buxtehude?".  W zespole 3-4 osobowym należy stworzyć plakat reklamowy dla małego miasta w Niemczech. Do wygrania 3-dniowy pobyt w parku rozrywki Europa Park w Niemczech. Szczegółowe informacje u nauczycielki języka niemieckiego Joanny Dąbrowskiej. Serdecznie zapraszam zespoły z całej szkoły!!!


W tym samym czasie odbył się również konkurs matematyczno - chemiczny „Jedz i licz” .Uczniowie mieli do rozwiązania 6 zadań matematycznych powiązanych z treściami chemicznymi. Między innymi trzeba było obliczyć ile kalorii zjadła Zosia „zajadając smutki”,ile błonnika występuję w podanych produktach spożywczych, obliczyć wskaźnik masy ciałaBMI oraz  wskazać, który zestaw obiadowy jest bardziej kaloryczny, a który zestaw mniejkaloryczny. Uczniowie po ukończeniu konkursu obejrzeli prezentacje multimedialną o „  Zasadach zdrowego żywienia”


Z okazji "Tygodnia matematycznego" dzisiaj - 18 maja 2015 roku odbył sie w naszej szkole konkurs matematyczny " Wiedzy o szkole". Udział w konkursie brały reprezentacje ze wszystkich klas. Uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań matematycznych związanych z naszą szkołą. Między innymi trzeba było obliczyć ile sal lekcyjnych liczy nasza szkoła, ilu nauczycieli obecnie pracuje w szkole, jak na imię i nazwisko miał pierwszy dyrektor szkoły, jaką powierzchnię ma sala gimnastyczna w naszej szkoły. Uczniowie po ukończeniu konkursu poznali odpowiedzi do poszczególnych zadań.
Dla nie których z uczniów były to nowe informacje. Czekamy na dalsze konkursy związane z "Tygodniem matematyki", które  odbędą się już w czwartek.


TYDZIEŃ MATEMATYKI  


HARMONOGRAM:

18.05. 2015 godz. 11:40 odbywa się Konkurs Matematyczno- Chemiczny                          „ Jedz i licz”  sala 36

18. 05. 2015  godz. 11:40 odbywa się Matematyczny Konkurs Wiedzy O Szkole   mała sala gimnastyczna

21.05.2015 godz.11:40 odbywa się prezentacja multimedialna „ Wielcy Matematycy”,   konkurs „ Skacz i licz”  oraz Podsumowanie tygodnia matematyki – wręczenie nagród duża hala


 

                                             

Zespól nauczycieli przedmiotów matematyczno- przyrodniczych

i sportowych 


Trwają przygotowania do Konkursu Literackiego z Języka Hiszpańskiego. Wszystkich chętnych zapraszamy do przeczytania opowiadania Alejo y su pandilla. Amigos en Madrid Flavii Puppo. Spotkania odbywają się w środy o g. 15.15 w sali 22.

25 maja o g 8.55 odbędzie się Szkolny Konkurs Literacki z Języka Hiszpańskiego. Zapraszamy do udziału klasy 1, 2 i 3!


Lista konkursów planowanych w II semestrze

 

Zapraszamy do zapoznania się!!!!


KONKURSY KURATORYJNE 2014/2015 - etap szkolny

 

PRZEDMIOT

LICZBA UCZESTNIKÓW

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO ETAPU REJONOWEGO

Język polski

25

1.      Julia Rynkowska                II b

2.      Przemysław Makosz         III b

Język angielski

30

1.      Kacper Podliński               III a

2.      Wiktor Fredrich                 III b

3.      Tymon Bocian                   III b

 

Język niemiecki

10

brak osób zakwalifikowanych

Historia

30

1.      Wiktor Fredrich                 III b

2.      Przemysław Makosz          III b

3.      Julia Gryszyn                     III b

Geografia

11

1.      Michał Tomczak                II b

Biologia

19

1.      Przemysław Makosz          III b

2.      Emilia Ziółkowska             III a

3.      Stanisław Górka                 III b

4.      Mateusz Richert                  III b

5.      Paulina Jakubiec                 III b

6.      Sara Trznadel                      III b

7.      Wiktor Fredrich                  III b

 

Matematyka

28

1.      Wiktoria Wolnik                   I c

2.      Mikołaj Kikolski                   I c

3.      Weronika Dunst                   II b

4.      Julia Gryszyn                       III b

 

Fizyka

11

brak osób zakwalifikowanych

Chemia

8

brak osób zakwalifikowanych

Informatyka

6

brak osób zakwalifikowanych

Wiadomości

Kontakt

 • Odziały Gimnazjalne. Zespół Szkół Handlowych w Sopocie
  81-704 Sopot
  ul. Kościuszki 18/20
 • tel./fax (58) 551 - 39 - 95

Galeria zdjęć